Porady dla osób, które nie mają czasu lub możliwości na ćwiczenia na siłowni

reklama

ćwiczenia bez sprzętu w domu

reklama

Jak prawidłowo oddychać?

Oddychanie to jeden z podstawowych procesów życiowych i ma na celu dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki tlenu oraz wydalenie z niego dwutlenku węgla.
Bardzo istotną kwestią jest oddychanie w trakcie wysiłku fizycznego. Nie ma jednego, idealnego sposobu oddychania, który będzie pasował do wszystkich dyscyplin sportowych. Całkowicie inaczej proces ten wyglądał będzie podczas biegania, a inaczej w trakcie wykonywania ćwiczeń siłowych, jak  np. pompek czy brzuszków.
 

Ćwiczenia a alkohol

Pilnujesz aby Twoja dieta była zdrowa i sprzyjała dobrej sylwetce? Do tego trenujesz?  Równocześnie nie potrafisz sobie odmówić drinka? Można to wybaczyć, pod warunkiem, że nie zdarza się zbyt często i za dużo. Niestety, rzadko kończymy spotkanie ze znajomymi na jednym drinku czy piwku. Bo jak to tak? Niestety dla Ciebie jedno i drugie nie idzie ze sobą w parze.
Nie chcemy tu opowiadać, że alkohol to najgorsze zło świata. Każdemu zdarza się pójść na piwo, wódkę, wino czy drinka ze znajomymi, z dziewczyną, z chłopakiem. Na imprezach rodzinnych na stole też jest alkohol. Jest to normalne. Szczególnie w Polsce. A może inaczej - jest to normalne, jeśli nie przesadzamy :)
Co się dzieje gdy pijemy alkohol? Jak to działa?
 

Sexowne pośladki - ja też chcę

Jędrne i kształtne pośladki to chyba marzenie każdej (a może nawet każdego) z nas. Większość z nas nie jest zadowolona z tej akurat części ciała. Często ukrywamy pupę pod luźnymi ubraniami. Możesz to zmienić i zacząć podkreślać zgrabne pośladki. Wystarczy trochę wytrwałości a nie będziesz już wstydzić się obcisłych dżinsów :)
 

Dlaczego rozgrzewka jest ważna?

Rozgrzewka jest bardzo istotnym elementem naszego treningu. Powinieneś ją pamiętać jeszcze z lekcji wf – u.
 

Najlepsze ćwiczenia dla brzucha

W artykule znajdziesz instrukcje jak prawidłowo ćwiczyć brzuch. Wydawać by się mogło, że to takie proste. Nic bardziej mylnego! :)
 

Czy ćwiczenia w domu mają sens?

Zapewne wiele osób zastanawia się czy ćwiczenia w domu mają sens.
Poniżej przedstawiamy zalety i wady domowych siłowni.

Bieg bokserski i trening aerobowy, który wyciśnie z Ciebie ostatnie poty

Co to jest bieg bokserski?

 

Bieg bokserski to ćwiczenie często stosowane w czasie treningów sztuk walki. Bieg bokserski to bieganie połączone z wykonywaniem prostych ciosów przed siebie w powietrze (tak jakbyś chciał/a kogoś uderzyć). Bieg bokserski może być wykonywany w miejscu, co idealnie się nadaje jako jedno z ćwiczeń wykonywanych w domu. Podczas ćwiczenia angażujemy mięśnie nóg, ramion i obręczy barkowej.

Regularne ćwiczenia nie tylko w domu - jak się motywować do systematycznych treningów

Regularne ćwiczenie to bardzo duży problem dla większości osób, które zaczynają treningi. Często mamy motywacje przez pierwsze dni czy tygodnie, ale im dłużej ćwiczymy tym częściej zdarza się pomijać treningu. Nim się zorientujemy okazuje się że ćwiczymy raz w tygodniu albo w ogóle przestajemy ćwiczyć.

Pompki - jak ćwiczyć w domu i mieć efekty

Pompki to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń jakie możemy wykonywać w domu. W czasie tego ćwiczenia pracują mięsnie klatki piersiowej i mięsnie ramion. Do tego ćwiczenia potrzebujemy tylko kawałek podłogi.

Tabata squat - przysiady - bardzo dobry trening interwałowy

Tabata squat to rodzaj szybkich przysiadów wykonywanych bez dodatkowego obciążenia. Jest to bardzo dobry trening aerobowy, który nie zabiera dużo czasu. Zależnie od stopnia zaawansowania trening trwa od 3-10 minut. Jest to trening interwałowy, czyli po kilku (kilkunastu) szybkich ruchach mamy krótki okres przerwy.

reklama
Subscribe to RSS - ćwiczenia bez sprzętu w domu