ćwiczenia bez sprzętu w domu

Bieg bokserski i trening aerobowy, który wyciśnie z Ciebie ostatnie poty

Co to jest bieg bokserski?

 

Bieg bokserski to ćwiczenie często stosowane w czasie treningów sztuk walki. Bieg bokserski to bieganie połączone z wykonywaniem prostych ciosów przed siebie w powietrze (tak jakbyś chciał/a kogoś uderzyć). Bieg bokserski może być wykonywany w miejscu, co idealnie się nadaje jako jedno z ćwiczeń wykonywanych w domu. Podczas ćwiczenia angażujemy mięśnie nóg, ramion i obręczy barkowej.

Regularne ćwiczenia nie tylko w domu - jak się motywować do systematycznych treningów

Regularne ćwiczenie to bardzo duży problem dla większości osób, które zaczynają treningi. Często mamy motywacje przez pierwsze dni czy tygodnie, ale im dłużej ćwiczymy tym częściej zdarza się pomijać treningu. Nim się zorientujemy okazuje się że ćwiczymy raz w tygodniu albo w ogóle przestajemy ćwiczyć.

Tabata squat - przysiady - bardzo dobry trening interwałowy

Tabata squat to rodzaj szybkich przysiadów wykonywanych bez dodatkowego obciążenia. Jest to bardzo dobry trening aerobowy, który nie zabiera dużo czasu. Zależnie od stopnia zaawansowania trening trwa od 3-10 minut. Jest to trening interwałowy, czyli po kilku (kilkunastu) szybkich ruchach mamy krótki okres przerwy.

Subscribe to RSS - ćwiczenia bez sprzętu w domu