Porady dla osób, które nie mają czasu lub możliwości na ćwiczenia na siłowni

reklama

ćwiczenia bez sprzętu w domu

reklama

Jak stworzyć plan treningowy?

Rozpoczynając przygodę z ćwiczeniami często nie mamy bladego pojęcia, jakie ćwiczenia wykonywać, ile robić powtórzeń, nie wspominając nawet o prawidłowej technice. 
Dlatego zanim zaczniesz, stwórz dla siebie porządny plan treningowy. 
 

Czy lustro pomaga w ćwiczeniach?

Jak zapewne wielu z Was zdążyło zauważyć, właściwie w każdej siłowni jest lustro. W każdym filmie czy teledysku, za każdym razem ktoś spogląda w swoje odbicie ćwicząc. Dlaczego tak jest? 
 

Kalistenika - trening siłowy z masą własnego ciała

Kalistenika to trening siłowy, który opiera się na ćwiczeniach z własną masą ciała. Był stosowany już w starożytności przez Spartan i walczących gladiatorów, w XX wieku został prawie całkowicie wyparty przez siłownie i przeróżne kluby fitness. Dziś znowu wraca do łask - jest bowiem bardziej naturalny i tańszy niż trening siłowy, przede wszystkim nie potrzebujemy żadnych przyrządów.
 

Jak wykonywać burpees?

Burpees – inaczej „krokodylki” czy „padnij-powstań”, to jedne z najefektywniejszych ćwiczeń do budowy świetnej kondycji i spalania tkanki tłuszczowej. Nazwa „burpees”pochodzi od nazwiska amerykańskiego fizjologa - Pana Burpee, który wymyślił je jako proste narzędzie do oceny kondycji fizycznej organizmu. 
Ćwiczenie to angażuje prawie wszystkie mięśnie naszego ciała. 
 

Czy warto ćwiczyć podczas przeziębienia?

Mamy jesień. Zaraz nadejdzie zima. To okres, w którym jesteśmy najbardziej narażeni na przeróżnego rodzaju infekcje. Czy można ćwiczyć w trakcie przeziębienia? 
 
 

Jak prawidłowo oddychać?

Oddychanie to jeden z podstawowych procesów życiowych i ma na celu dostarczenie organizmowi odpowiedniej dawki tlenu oraz wydalenie z niego dwutlenku węgla.
Bardzo istotną kwestią jest oddychanie w trakcie wysiłku fizycznego. Nie ma jednego, idealnego sposobu oddychania, który będzie pasował do wszystkich dyscyplin sportowych. Całkowicie inaczej proces ten wyglądał będzie podczas biegania, a inaczej w trakcie wykonywania ćwiczeń siłowych, jak  np. pompek czy brzuszków.
 

Ćwiczenia a alkohol

Pilnujesz aby Twoja dieta była zdrowa i sprzyjała dobrej sylwetce? Do tego trenujesz?  Równocześnie nie potrafisz sobie odmówić drinka? Można to wybaczyć, pod warunkiem, że nie zdarza się zbyt często i za dużo. Niestety, rzadko kończymy spotkanie ze znajomymi na jednym drinku czy piwku. Bo jak to tak? Niestety dla Ciebie jedno i drugie nie idzie ze sobą w parze.
Nie chcemy tu opowiadać, że alkohol to najgorsze zło świata. Każdemu zdarza się pójść na piwo, wódkę, wino czy drinka ze znajomymi, z dziewczyną, z chłopakiem. Na imprezach rodzinnych na stole też jest alkohol. Jest to normalne. Szczególnie w Polsce. A może inaczej - jest to normalne, jeśli nie przesadzamy :)
Co się dzieje gdy pijemy alkohol? Jak to działa?
 

Sexowne pośladki - ja też chcę

Jędrne i kształtne pośladki to chyba marzenie każdej (a może nawet każdego) z nas. Większość z nas nie jest zadowolona z tej akurat części ciała. Często ukrywamy pupę pod luźnymi ubraniami. Możesz to zmienić i zacząć podkreślać zgrabne pośladki. Wystarczy trochę wytrwałości a nie będziesz już wstydzić się obcisłych dżinsów :)
 

Dlaczego rozgrzewka jest ważna?

Rozgrzewka jest bardzo istotnym elementem naszego treningu. Powinieneś ją pamiętać jeszcze z lekcji wf – u.
 

Najlepsze ćwiczenia dla brzucha

W artykule znajdziesz instrukcje jak prawidłowo ćwiczyć brzuch. Wydawać by się mogło, że to takie proste. Nic bardziej mylnego! :)
 

Strony

reklama
Subscribe to RSS - ćwiczenia bez sprzętu w domu